Start rozwiń menu

Krakowska siła przyciągania biznesu znów doceniona!

2023-10-20

Zaangażowanie krakowskiego samorządu w tworzenie przyjaznego otoczenia dla biznesu przynosi efekty – nie tylko wysokie miejsca w rankingach, ale też wymierne korzyści dla miasta i mieszkańców. Nowe firmy to bogatszy rynek pracy i dodatkowe wpływy z podatków do lokalnego budżetu. W tym roku Kraków został wiceliderem prestiżowego zestawienia Miast Przyjaznych dla Biznesu miesięcznika „Forbes”. Nagrody wręczono 17 października podczas Europejskiego Forum Samorządów Local Trends w Poznaniu.

Zapraszamy na Targi Pracy i Przedsiębiorczości - „Świadomie do celu”

2023-10-24

Rozpoczynasz swoją karierę zawodową po szkole? Rozglądasz się na nową pracą? Planujesz przekwalifikowanie do innego zawodu?
Rozważasz założenie własnej firmy? A może chcesz usprawnić własny biznes lub poszukujesz funduszy na realizację swoich projektów?
Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to nie może Cię zabraknąć u nas 25 października!

Infogain rozbudowuje Globalne Centrum R&D w Krakowie

2023-10-23

Infogain, lider platform cyfrowych i usług inżynierii oprogramowania z siedzibą w Dolinie Krzemowej, ogłosił uruchomienie nowej filii w Krakowie. Firma zwiększa globalny zasięg, aby dostarczać usługi cyfrowe swoim klientom.

Szkolenie: Internet w firmie, czyli jak uniknąć cyberzagrożeń - 25 października

2023-10-18

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu stacjonarnym pt. „Internet w firmie, czyli jak uniknąć cyberzagożeń”, które odbędzie się w dniu 25 października 2023 r. w godz. 10.00-14.00 w siedzibie IPH w Krakowie, ul. Floriańska 3.

Memorandum w sprawie Krakowskiego Paktu na rzecz Innowacyjnego Kształcenia

2023-10-17

Kraków wspiera inicjatywę stworzenia Krakowskiego Paktu na rzecz Innowacyjnego Kształcenia, promocji studiowania i pracy w Krakowie, o które apelują: rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz ABSL.

Propozycje zmian w uchwale krajobrazowej

2023-10-16

11 października radni zdecydowali o przystąpieniu do zmian w uchwale krajobrazowej. Propozycje tych zmian opracował specjalny zespół zadaniowy powołany przez prezydenta Krakowa. Modyfikacje zwykle dotyczą niezbędnych korekt oraz uzupełnień w treści dokumentu, ale nie oznaczają powrotu do stanu sprzed obowiązywania uchwały. Jedną ze zmian miałby być zakaz wieszania reklam na rusztowaniach remontowanych budynków.

CASSINI HACKATHON – zbuduj rozwiązanie mające wpływ na międzynarodowy rozwój oraz pomoc humanitarną i wygraj 10.000 PLN.

2023-10-10

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego pomysłu na biznes z wykorzystaniem danych satelitarnych i nawigacyjnych. Tak w skrócie wygląda szósta edycja CASSINI Hackathon, który odbędzie się 3-5 listopada w Krakowskim Parku Technologicznym. To hackathon dla tych wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na rozwój międzynarodowy i pomoc humanitarną.

Rozpoczyna się realizacja Centrum Logistyczno-Przemysłowego „Ruszcza”

2023-10-09

Projekt strategiczny „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” wkracza w kolejną fazę. Kraków nabył od ArcelorMittal Poland pierwszą część terenów, tj. 67 ha, które zostaną przekształcone w obszary inwestycyjne. Powstanie tam Centrum Logistyczno-Przemysłowe „Ruszcza”.

Kraków z wysokim ratingiem i stabilną perspektywą finansową

2023-10-03

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor’s potwierdziła długoterminową ocenę wiarygodności kredytowej Krakowa na poziomie A- oraz oceniła perspektywę miasta jako stabilną. To najwyższy wskaźnik z możliwych do uzyskania przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Jesienne wydanie Call for Business - zapraszamy do lektury

2023-10-02

Przedstawiamy Państwu kolejne wydanie „Call for Business”, przygotowane przez Zespół Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki Urzędu Miasta Krakowa. Znajdą w nim Państwo informacje nt. programu ”Przedsiębiorcze Krakowianki”, o nowych punktach konsultacyjnych w POP przy ulicy Zabłocie 22, jak również podsumowanie międzynarodowej konferencji ABSL Summit 2023, która odbyła się we wrześniu w ICE Kraków. Jesienne wydanie to również garść praktycznych informacji nt. Budżetu Obywatelskiego oraz jubileuszu 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Znajdź