Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XIII Międzynarodowe Sympozjum pt.: „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce. Startupy i co dalej?”

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza na XIII Międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce. Startupy i co dalej?", które odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 7-8 września 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury przy ul. Rynek Główny 25 w Krakowie. Przedsięwzięcie jest organizowane we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska i Politechnika Świętokrzyska. Ponadto z uwagi na doniosłość tematyki obrad oraz międzynarodowy charakter przedsięwzięcia, do współpracy przystąpiły Ambasada Państwa Izrael oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych.

Tematyka tegorocznego sympozjum jest ściśle związana z działaniami Rady Ministrów na rzecz wspierania polskich przedsiębiorców i zostanie poświęcona zarządzaniu kapitałem intelektualnym, ze szczególnym uwzględnieniem działania i rozwoju startupów – tak, aby nie tracąc narodowego charakteru, mogły one skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. Liczne statystyki wskazują, że jest to coraz popularniejsza w Polsce forma prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców. Wiele z tych firm opiera swoją przewagę konkurencyjną na kapitale intelektualnym i innowacjach. Niezwykle ważne w tym kontekście jest prawne zabezpieczenie innowacji należących do danej organizacji, jak również stałe podnoszenie wiedzy na temat zarządzania i ochrony własności intelektualnej, zwłaszcza w aspekcie efektywnego transferu technologii. Procesy te mogą niejednokrotnie stanowić decydujący czynnik rozwoju startupów.

W obradach – obok polskich specjalistów w zakresie transferu technologii i przedsiębiorczości oraz ochrony własności intelektualnej – wystąpią eksperci z Izraela, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie funkcjonowania, finansowania i rozwoju startupów w tych krajach. Prezentacjom i dyskusjom znakomitych panelistów towarzyszyć będą warsztaty równoległe poświęcone między innymi korzystaniu z różnego rodzaju instrumentów wpierających startupy.

Podczas obrad zostaną poruszone między innymi następujące tematy:

  • Startup i co dalej?
  • Od start do scale-up. Perspektywa uczelni
  • Od start do scale up. Perspektywa biznesu
  • Od start do scale up. Perspektywa funduszy venture i instytucji wspierających
  • Sztuczny mózg – od pomysłu do wdrożenia
  • Start w Polsce. Scale up w świecie – wsparcie publiczne i prywatne polskich startupów
  • Czego potrzebują polskie startupy, by pójść dalej
  • Gdy rozwijasz startup, pamiętaj o ochronie. Znaczenie własności intelektualnej w działalności przedsiębiorstwa
  • O korzyściach ze współpracy – nie tylko w ramach startupów
  • Po pierwsze nie szkodzić – jak pomagać startupom?

Sympozjum adresowane jest do przedsiębiorców, w szczególności przedstawicieli startupów, rektorów oraz pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, przedstawicieli urzędów patentowych państw członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej, reprezentantów administracji centralnej i regionalnej, a także instytucji zajmujących się problematyką transferu technologii i zarządzania innowacjami.

Udział w sympozjum jest bezpłatny. Przebieg obrad będzie tłumaczony symultanicznie i transmitowany on-line poprzez stronę www.uprp.pl

Rejestracja odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Marek Gozdera
Źródło: Portal Innowacji
pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Data publikacji: 2017-08-07
Data aktualizacji: 2017-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź