Konferencja „Gdzie jesteśmy, dokąd idziemy. Wyzwania rynku dronów w świetle Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”

Na kanwie właśnie opublikowanych wyników badań rynku dronów w Polsce 2016 w formie raportu "Rynek dronów w Polsce. Świt w dolinie śmierci", Fundacja „Instytut Mikromakro”zaprasza do udziału w „sejmiku dronowym” - konferencji „Gdzie jesteśmy, dokąd idziemy. Wyzwania rynku dronów w świetle Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

Konferencja „Gdzie jesteśmy, dokąd idziemy. Wyzwania rynku dronów w świetle Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”
Fot. mat. prasowe

Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2017 r. (wtorek, 10:00 - 16:30, Sala pod Kopułą Ministerstwo Rozwoju, Plac
Trzech Krzyży 3/5. wejście od ulicy Wspólnej). Udział zapowiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie
Rozwoju.

Szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób firmy mają się wyrwać ze startupowej „doliny śmierci”? Jakie są światowe trendy i tendencje w rozwoju bezzałogowych systemów latających (dronów): technologia, wykorzystanie, rynek? Jak zarobić na dronach? Co wynika z unijnej koncepcji U-Space? Gdy przystępujemy do pomiarów Ziemi, mamy do wyboru metody naziemne, satelitarne oraz lotnicze, w tym drony. Co wybrać w różnych przypadkach?

W efekcie debaty zakładamy, że podejmiemy decyzję o organizacji Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych lub chociaż Związku Pracodawców Sektora Systemów Bezzałogowych. Przede wszystkim wypracujemy wnioski i rekomendacje w zakresie rozwoju rynku dronów pod kątem wspomnianej Strategii.

Jeśli drony są dla Państwa godne uwagi, warto zabrać tam głos! Wstęp wolny po rejestracji online:  http://bit.ly/sejmik-dronowy
http://bit.ly/sejmik-dronowy.

Polecamy również Państwa uwadze inwestycję w raport dronowy – jedyne takie wydawnictwo na polskim rynku:
http://bit.ly/raport-dronowy  http://bit.ly/raport-dronowy.

Współorganizatorami konferencji są Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur i Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego − Państwowy Instytut Badawczy.

Korzystając z okazji, oto terminy naszych corocznych tegorocznych konferencji, zjazdów i Parady Robotów Droniady:

  • Pięć żywiołów. Bezpieczeństwo w inteligentnym mieście. Kongres Analizy Informacji,
    Kraków, 20-21 kwietnia 2017 r.
  • Zjazd Menadżerów ds. bezpieczeństwa ZAMEK. Systemy inteligentnew ochronie gospodarki. 
    Zamek w Malborku, 16-17 maja 2017 r.: internet rzeczy w przemyśle
  • Parada Robotów - Droniada, Kraków,
    16-18 czerwca 2017 r.: drony + bikony + warsztaty reagowania kryzysowego

Rejestrację na te konferencje rozpoczniemy 30 stycznia 2017 r. Prezentację poszczególnych konferencji znajdą Państwo na stronie 5zywiolow.pl lub
bezpośrednio tu: bit.ly/Mikromakro2017 <http://bit.ly/Mikromakro2017> .
 

Źródło: Fundacja „Instytut Mikromakro”

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy