Polska noc na finale europejskich nagród startupowych!

Na początku grudnia w Słowenii odbył się finał Central European Startup Awards. Podczas wydarzenia wyróżniono startupy z Europy Środkowo-Wschodniej. Polskie firmy zdobyły 5 z 13 statuetek i powalczą o laury w globalnej rywalizacji! Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER jest krajowym partnerem wydarzenia.

Central European Startup Awards to corocznie wręczane nagrody, które przyznaje międzynarodowe jury i społeczność startupowa dla młodych firm i przedsiębiorców reprezentujących 10 państw Europy Środkowo-Wschodniej. W finale w Słowenii,1grudnia, rywalizowali ze sobą zwycięzcy krajowych konkursów.

Polskie firmy zdobyły nagrody w aż 5 kategoriach, w tym najważniejszą – startup roku ufundowaną przez firmę SAP. To wyróżnienie trafiło do Brainly, które zdobyło także pierwsze miejsce w kategorii „Startup wywołujący największy wpływ na społeczeństwo”, ufundowanej przez CEU BSch”.

– To wyróżnienie jest zdecydowanie zasłużone – komentuje Justyna Linowiecka ze STARTERA, który jako Krajowy Partner CESA organizował polski finał wydarzenia. – Brainly to platforma edukacyjna skupiająca miesięcznie 60 milionów użytkowników z 35 krajów. To jeden z gorętszych polskich towarów eksportowych! – dodaje Justyna Linowiecka.

Za to inny polski startup – Kontakt.io zdobył statuetkę w kategorii Internet Rzeczy (IoT) sponsorowanej przez General Motors. Kontakt.io dynamicznie rozwija się na światowym rynku IoT, współpracując z takimi markami, jak: McDonalds, Carrefour czy Nike.

Podczas finału nagroda trafiła także do HugeThing.vc, intensywnego, 3-tygodniowego, polskiego programu wsparcia startupów. Ponadto, firma Everytap z Gdańska, rozwijana w STARTERZE, otrzymała nagrodę publiczności przyznaną przez startupową społeczność z 10 państw biorących udział w wydarzeniu! Everytap to aplikacja lojalnościowa szybko zdobywająca uznanie użytkowników w całej Polsce, a także poza granicami kraju.

– Po raz pierwszy polscy przedstawiciele zdobyli nagrody w konkursie CESA i to w 5 kategoriach! To pokazuje, że polskie innowacje przodują w Europie. Jako narodowy partner wydarzenia cieszymy się, że mogliśmy brać udział w prezentacji polskich bohaterów startupowych na arenie międzynarodowej – mówi Justyna Linowiecka ze STARTERA.

Autor:Informacja prasowa