Start # KRK up: siedem dni festiwalu startupów

Blisko dwadzieścia bezpłatnych spotkań, prelekcji i warsztatów czeka na uczestników drugiej edycji tygodnia startupów StartKRKup.

Start # KRK up: siedem dni festiwalu startupów
Fot. start # krk up

Impreza, które będzie kumulacją najlepszych lokalnych wydarzeń branży nowych technologii, odbędzie się od 3 do 9 listopada w naszym mieście. Organizatorami StartKRKup są Urząd Miasta Krakowa i lokalna społeczność startupowa.

Kraków jest drugim po Warszawie skupiskiem młodych firm technologicznych – w mieście zlokalizowanych jest 11 proc. polskich startupów, jakie wzięły udział w badaniu fundacji Startup Poland. Przykłady takich miast, jak San Francisco, Londyn czy Berlin pokazują, że ważnym czynnikiem, który sprzyja rozwojowi firm technologicznych jest liczna społeczność wspierających się osób, firm i organizacji. Rozwijanie lokalnego ekosystemu to cel, który połączył magistrat i przedstawicieli branży nowych technologii. Wspólnie organizują StartKRKup – festiwal przybliżający dynamiczną krakowską scenę startupową.

StartKRKup to prawie dwadzieścia wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu, zarówno licealistów, jak i przedsiębiorców. W trakcie festiwalu uruchomione zostaną dwie ważne inicjatywy. Działalność rozpocznie pierwszy w Krakowie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program. To darmowy, trzydniowy intensywny program mentoringowy dla startupów, kończący się prezentacjami przed inwestorami z Polski i zagranicy. Nastąpi również otwarcie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. To odpowiedź na oczekiwania pasjonatów nauk przyrodniczych i medycznych, dla których barierę stanowi brak dostępu do aparatury badawczej. Ponadto odbędą się liczne barcampy, czyli nieformalne spotkania służące wymianie wiedzy, oraz warsztaty z programowania, projektowania aplikacji i biznesowego spojrzenia na nowe technologie.

– Większość wydarzeń składających się na StartKRKup odbywa się cyklicznie. Zbierając je wszystkie w ciągu kilku dni chcemy zwrócić uwagę, jak wiele dzieje się w naszym mieście i zachęcić więcej osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności startupowej – mówi  Rafał Kulczycki, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UMK.

Wydarzenia w trakcie StartKRKup:

  • Warsztaty: Dream Job, BeCom!, Akademia Duckie Deck, Women In Technology: Technologia w startupach.
  • Uruchomienie miejskiego akceleratora dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program organizowanego przez Ad Ventures.
  • Oficjalne otwarcie i inauguracja działań Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków.
  • Barcampy: Startup Stage, Startup Day, Czwartek Social Media, Hive53, FckUP Stories - od kobiet dla kobiet.
  • Fundacja Kraków Miastem Startupów przygotował aż 5 warsztatów dla licealistów, gdzie niemal codziennie czekają nowe wyzwania.
  • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków organizują Startup Mixer.
  • INRET Smart City Lab zorganizuje 2-dniowe warsztaty: Nowe Zabłocie – Creative Generations.
  • Eurokreator zaprasza na 2 warsztaty dla osób zainteresowanych branżą startupową.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie startkrkup.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy