Kraków sprzyja rozwojowi branży IT

60 osób – testerów oprogramowania, menedżerów produktu oraz inżynierów oprogramowania zatrudni firma Guidewire Software, dostawca oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych, która zdecydowała o powiększeniu Regionalnego Centrum Programowania w Krakowie o dodatkową powierzchnię biurową.

Kraków sprzyja rozwojowi branży IT
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Inwestycja firmy to kolejny przykład potwierdzający atrakcyjność naszego miasta jako centrum nowoczesnych usług biznesowych.

Krakowskie centrum zostało otwarte w 2015 r. To ósmy – po Kalifornii, Massachusetts, Pensylwanii, Karolinie Południowej, Dublinie, Tokio i Toronto – ośrodek tego rodzaju. Obecnie firma zatrudnia 30 utalentowanych programistów z regionu. Po rozbudowie centrum, zespół powiększy się o kolejne 60 osób.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości pracy i umiejętności naszego zespołu w Krakowie. Decyzja o utworzeniu ósmego globalnego Centrum Programowania w Polsce zdecydowanie przyniosła naszym klientom i firmie wiele korzyści — podkreśla Ali Kheirolomoom, dyrektor ds. produktów Guidewire Software.

Guidewire poszukuje obecnie doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów na stanowiska: tester oprogramowania, menedżer produktu oraz inżynier oprogramowania.

Inwestycja firmy Guidewire Software to kolejny przykład potwierdzający silną pozycję Krakowa na arenie międzynarodowej w branży usług biznesowych. Przypomnijmy, zajmujemy 9. miejsce w rankingu na najlepsze lokalizacje sektora globalnych usług biznesowych i 1. w Europie. Zainteresowanie Krakowem ciągle rośnie, cały czas pojawiają się nowe firmy, a te zlokalizowane już pod Wawelem rozwijają swoją działalność. Wielka w tym zasługa 23 krakowskich uczelni wyższych, dzięki którym Kraków corocznie może pochwalić się 185 tys. studentami oraz 56 tys. absolwentami – młodymi, ambitnymi, znającymi języki obce.

Nie bez znaczenia w kontekście rozwoju nowoczesnych usług w Krakowie jest również korzystne położenie geograficzne – na styku najważniejszych szlaków tranzytowych Polski i Europy. Potencjał ludzki i bliskość świata pozwoliły Krakowowi stać się najlepszą w Europie lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług – o czym świadczy 50 tys. specjalistów zatrudnionych w 100 zlokalizowanych pod Wawelem centrach BPO, IT oraz R&D. Według tegorocznych prognoz, na początku przyszłego roku sektor będzie zatrudniał aż 60 500 osób.

Szczegóły dotyczące rekrutacji w firmie Guidewire Software są dostępne na ich stronie karier.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy