Targi Pracy i Przedsiębiorczości w TAURON Arenie

Ponad 80 wystawców, możliwość spotkania doradców zawodowych i specjalna strefa dla przedsiębiorców – tak zapowiadają się Targi Pracy i Przedsiębiorczości, które pod hasłem „Świadomie do celu” odbędą się 27 września w TAURON Arenie Kraków.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w TAURON Arenie
Fot. mat. prasowe

Dla osób, które poszukują zatrudnienia, chcą zmienić pracę lub dopiero stoją przed wyborem drogi zawodowej, to doskonała okazja, aby zapoznać się z sytuacją na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert, planami rekrutacyjnymi firm oraz spotkać potencjalnych pracodawców. Udział w targach jest bezpłatny – prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Grodzki Urząd Pracy zapraszają na to wydarzenie wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic.

Targi odbędą się 27 września w godz. 10–14 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7. W wydarzeniu weźmie udział ponad 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne będą firmy, a także agencje pracy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy – przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Grodzki Urząd Pracy uruchomi także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego.

W tym roku po raz pierwszy zostanie utworzona specjalna strefa przedsiębiorcy, w której przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, a także Urzędu Skarbowego będą udzielali porad wszystkim zainteresowanym pracodawcom i przedsiębiorcom. Obecni na miejscu przedstawiciele instytucji wspierających rozwój biznesu będą informowali o aktualnie realizowanych projektach. Strefa przedsiębiorcy to miejsce, do którego swoje kroki mogą skierować wszyscy planujący otworzyć własną działalność gospodarczą, jak również osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego.

Lista wystawców, którzy obecni będą na Targach, wraz z wykazem wolnych miejsc pracy, znajduje się na stronie Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie – www.gupkrakow.pl.

Tagi: targi, praca

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy