Start rozwiń menu

XVIII

Zręczni bezręczni... czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy

2024-05-10

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na reportaże, pokaz malowania i wystawę prac osób, które urodziły się bez rąk lub je straciły. 15 maja w NCK odbędzie się spotkanie z cyklu „Życie jest piękne”. Gośćmi Moniki Meleń będą m.in.: Stanisław Kmiecik, Martyna Gruca i Anna Krupa.

Teatr Groteska ogłasza pożegnanie z „Czerwonym Kapturkiem”

2024-05-10

Po ponad dwóch dekadach Teatr Groteska zdejmuje z afisza spektakl, który za każdym razem przyciągał do siedziby przy ul. Skarbowej komplet widzów. Ostatnia szansa na spotkanie Czerwonego Kapturka w Grotesce to spektakle zaplanowane na 11, 12 i 15 maja.

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

2024-05-10

Trwa kolejny majowy weekend pełen kulturalnych i sportowych propozycji. Odbywa się Tydzień Bibliotek, oraz pierwsza w tym roku odsłona Krakowskiego Kiermaszu Książki. Zapraszamy także między innymi na spacer po Nowej Hucie, warsztaty teatru tańca, spektakl teatru cieni i bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży w skateparku. A co jeszcze czeka na nas w Krakowie?

Jacek Zieliński

20 maja pogrzeb Jacka Zielińskiego. Muzyk spocznie na cmentarzu Rakowickim

2024-05-06

W poniedziałek, 20 maja, odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego. Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.

Miasto Reaktywacja – rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę

2024-05-09

Dyskusje o kreatywnym zmienianiu nieużytków miejskich poprzez kulturę, opowieści o muzyce elektronicznej i artystach, którzy współtworzą nowe przestrzenie w zgodzie z naturą i mieszkańcami, a także recepty na ich promowanie, oswajanie i włączanie w tkankę miejską – 22 i 23 czerwca w Aptece Designu odbędzie się otwarta konferencja Miasto Reaktywacja.

19. Dni Muzyki Feliksa Mendelsshona

Przed nami 19. Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

2024-04-16

Już po raz dziewiętnasty Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna przyciągną na Kazimierz miłośników muzyki klasycznej! Początek tegorocznej edycji odbył się 10 maja. Dziś, 11 maja zapraszamy na recital fortepianowy, podczas którego wystąpi Andrew Yang.

Muzeum Witrażu zaprasza na wystawę „Cała w kwiatach. Krakowska Szkoła Witrażu”

2024-05-09

Pod koniec XIX wieku krakowscy artyści wyszli ze szkicownikami na podmiejskie łąki. Brodzili wśród wysokich po kolana traw, a wieczorami przynosili do domów naręcza polnych roślin. Cieszyli ich widokiem oczy, ale i pieczołowicie studiowali ich wygląd, zapełniając szkicowniki rysunkami. Artyści szkicowali kwiaty i zioła z niemalże botaniczną precyzją po to, by móc później po swojemu je przerabiać. Od 16 maja w Muzeum Witrażu dostępna będzie wystawa „Cała w kwiatach. Krakowska Szkoła Witrażu”.

Dzielnica I I

„Wspólnotowość. Solidarność. Unia” – nowa wystawa na Plantach

2024-05-10

Do października na Plantach, pomiędzy ul. Franciszkańską a Poselską, można oglądać plenerową wystawę pt. „Wspólnotowość. Solidarność. Unia”.

„Szukam słowa” w drugim obiegu książek

2024-05-09

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Krakowskiego Kiermaszu Książki, który odbywa się w ten weekend, 10–12 maja, w godz. 10.30–20.00 na placu św. Marii Magdaleny.

Czerwony Tulipan
IX

Koncert grupy Czerwony Tulipan w CSW Solvay

2024-05-10

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay rusza nowy cykl spotkań muzycznych pod hasłem „Kalejdoskop osobowości”. Już 18 maja w sali widowiskowej wystąpi zespół Czerwony Tulipan.

Znajdź