Kraków gospodarzem światowego szczytu

15 i 16 listopada Kraków odważnie spojrzy w przyszłość. Wtedy to w ICE Kraków odbędzie się pierwszy światowy szczyt „Ekonomii otwierających się oczu” (Open Eyes Economy Summit). W wydarzeniu wezmą udział wybitne osobowości ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Wszystko po to, aby wnieść nową jakość w globalną dyskusję o przyszłości.

Kraków gospodarzem światowego szczytu
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Open Eyes Economy to koncepcja, która jest próbą stworzenia kompleksowego, teoretycznego fundamentu pod nową filozofię prowadzenia szeroko pojętego biznesu. Open Eyes Economy Summit będzie wydarzeniem poświęconym myśli przewodniej tej koncepcji. Ma na celu wezwać do działania – być wspólnym otwieraniem oczu na aktualne problemy oraz wytrwałym poszukaniem dla nich rozwiązań.

Szczyt w założeniu ma stać się flagowym, dorocznym, międzynarodowym seminarium, reprezentującym Polskę i Kraków w światowej dyskusji o tym, co najważniejsze i najtrudniejsze – procesach makroekonomicznych i makrospołecznych, kształtujących życie publiczne w naszym – i w każdym innym – kraju.

Program Open Eyes Economy Summit będzie podzielony na trzy strefy tematyczne:

FIRMA-IDEA. Tu prezentowane będą rozwiązania dla biznesu, pojawią się dyskusje o ekonomii wartości z perspektywy firm oraz otaczających je społeczności. Nie zabraknie też rozmów o aktualnych problemach, ponieważ Firmy-Idee charakteryzują się tym, że się tego nie boją.

MARKA-KULTURA. Na tym polu zmierzą się świat kultury ze światem współczesnego marketingu. Z interakcji między nimi wyłoni się panorama przyszłości: świat uczciwej komunikacji społecznej i rozkwitających na niespotykaną dotąd skalę sztuk pięknych. Przyszłość to design, sztuka w przestrzeni publicznej, inteligentna i estetyczna architektura, urbanistyka traktowana jako priorytet.

MIASTO-IDEA. Z tej perspektywy uczestnicy szczytu wspólnie spojrzą na nową rolę organizmów miejskich, a szerzej – instytucji publicznych oraz społecznych przestrzeni wspólnych, jaką w rozwoju naszej cywilizacji zaczynają one coraz mocniej odgrywać.

Wszystkie informacje na temat OEES można znaleźć pod adresem: www.oees.pl

Tagi: ICE, kongres

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy