Informacje na temat działań i projektów UMK

Kraków - USA: nowe otwarcie

Trzy amerykańskie miasta, kilkadziesiąt spotkań, prezentacje i konferencje, wiele ciekawych perspektyw – tak można podsumować misję gospodarczą Krakowa w Stanach Zjednoczonych. Delegacja miejska odwiedziła San Francisco, Denver, Nowy Jork oraz wzięła udział m.in. w gali „Bay Area CIO of the Year Awards” i szczycie „USA-Europe Shared Services Summit & Awards”.

ZUS Oddział w Krakowie zaprasza na dyżur telefoniczny!

Osiągnąłeś lub jeszcze w tym roku osiągniesz wiek emerytalny? ZUS Oddział w Krakowie zaprasza na dyżur telefoniczny!
12 lipca 2017r. w godz. od 11.00 do 13.00 pod numerem telefonów: 12 4246269 i 12 4246212

Konferencja Open Living Lab Days 2017

Miasto Kraków i Krakowski Park Technologiczny wraz z partnerami zapraszają na konferencję Open Living Lab Days, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia–1 września w Krakowie.

Kraków poprawił miejsce w rankingu lokalizacji dla outsourcingu

Kraków zajął ósme miejsce w najnowszym rankingu Tholons „Top 100 Outsourcing Destinations 2017" – 100 najlepszych destynacji dla outsourcingu na świecie.

Masz pytanie do doradcy emerytalnego? Zapraszamy do ZUS!

Od 3 lipca br.  we wszystkich placówkach ZUS  w kraju, rusza usługa doradcy emerytalnego.

InnoEnergy otwiera PowerUp! – konkurs dla innowatorów w obszarze energii

InnoEnergy, największy europejski akcelerator projektów w obszarze energii, właśnie uruchomił PowerUp!, konkurs dla start-upów pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami w tej branży. Dla najbardziej obiecujących przedsiębiorców InnoEnergy proponuje możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym Highway, a także nagrody pieniężne.

„Pióra Businessu” rozdane

12 czerwca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył statuetki „Pióro Businessu”. Nagrody są wyrazem uznania dla przedsiębiorców za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, inwencję, działania na rzecz jakości produkcji oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Statuetki są przyznawane przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak-Business”.

Biznesowy American Dream, czyli Kraków promuje się w USA

„Kraków – tradycyjnie nowoczesny” – tym hasłem nasze miasto będzie promować się w Stanach Zjednoczonych. Od 20 do 29 czerwca podczas licznych spotkań, konferencji i targów w Nowym Yorku, San Francisco i Denver delegacja miejska przedstawi ofertę Krakowa skierowaną do amerykańskiego biznesu. Będzie to okazja okazją do pokazania potencjału społecznego i naukowo-akademickiego stolicy Małopolski.

Szkolenie: Czechy i Słowacja: warunki prowadzenia działalności gospodarczej - 28 czerwca

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie oraz V4 Legal Kancelaria Radców Prawnych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu pt. „Czechy i Słowacja: warunki prowadzenia działalności gospodarczej”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie w dniu 28 czerwca 2017 r., o godz. 9.00.

Pomysły na kreatywną przestrzeń na Zabłociu

Znamy już wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Nie przyznano pierwszej nagrody, a dwa drugie miejsca zajęły prace autorstwa Macieja Kaufmana i Marcina Maraszka (praca nr 3) oraz Katarzyny Głuch, Mateusza Cyranki, Natalii Judy, Anity Nowak oraz Krzysztofa Speliny (praca nr 7). Oba zespoły otrzymały nagrody w wysokości 20 tys. (pula za pierwsze i drugie miejsce podzielona na dwa).

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy